Son Haberler
Buradasınız: Anasayfa » Genel » Arçelik 6251 ES Motoru nasıl değiştirilir?
Arçelik 6251 ES Motoru nasıl değiştirilir?

Arçelik 6251 ES Motoru nasıl değiştirilir?

Arçelik 6251 ES Bulaşık makinesinin devir daim motoru nasıl değiştirilir? Cevabı videomuzda. Bulaşık makinesi devir daim motoru veya yıkama motoru olarak tabir edilen, daimi sirkülasyon pompa ve motoru bulaşık makinesinin altında bulunmaktadır.

Eğer bulaşıklarınız yıkanmadan çıkıyorsa bu videoyu mutlaka seyretmenizi tavsiye ederiz. Bulaşık makinesinin motoru arıza yaptığında su püskürtmediği için yıkama yapamaz. Haliyle bulaşıklarınız kirli kalır.

Öncelikle arızanın motordan kaynaklı olup olmadığını anlamanız gerekmektedir. Motorun elektrik bağlantılarını çıkarıp, direkt olarak 220V ile bağlayıp test etmelisiniz. Motor çalışmıyor veya çok gürültülü ve hırıltılı çalışıyorsa motoru değiştirmenizi öneririz.

Pompa motor gurubuyla birlikte 4mF veya 5mF kondansatörü de (Kapasitör) değiştirmenizi tavsiye ederiz. Yeni pompa motor alırsanız, kondansatör üzerinde gelecektir. Yenisini almanıza lüzum kalmaz.

Diğer tüm detayları videomuzda bulabilirsiniz. Youtube kanalımıza abone olmayı ve yorum bırakmayı unutmayınız.Scroll To Top