Son Haberler
Buradasınız: Anasayfa » Bilim ve Teknoloji » 2021 Model VolksWagen Golf GTI
2021 Model VolksWagen Golf GTI

2021 Model VolksWagen Golf GTI

Golf Mk8 Standartları yükselterek geliyor!

2021 Model yeni Golf’lerde, Şerit takibi sistemi, Yaya ve Bisikletçi güvenliği için İzleme sistemi ile Otonom olarka çalışan Acil Durum Frenleme Yardımı bulunmakta.

XDS elektronik diferansiyel kilidi ve ayrıca Car2X (diğer araçlar ve trafik altyapısı ile yerel iletişim sistemi) gibi sürüş güvenliğini destekleyen sistemler ile donatılmıştır.

İç mekanda Dijital Kokpit ve standart 8,25 inç dokunmatik bilgi-eğlence sistemleri ile dijitalleştirilmiş ve bir GSM ağına (Vodafone, Turkcell, Turktelekom Mobil) bağlanarak “We Connect” ve “We Connect Plus” çevrimiçi hizmetlerin kullanımına olanak sağlamaktadır.

Diğer standart özellikler arasında çok işlevli bir direksiyon simidi bulunmakta. Tek bölge otomatik klima kontrolü, Bas ve Sür ile konforlu başlatma sistemi ile trafik ışıklarında beklerken yakıt tasarrufu sağlar, cep telefonu ve diğer mobil cihazlarla bağlantı kurabilmek için Bluetooth özelliği, LED farlar, LED Stop lambaları, LED gündüz farları, LED okuma lambaları ve iki port USB girişi vardır.

17 inç alaşım jantlar, Arka difüzör, Tavan spoyleri, Ayrı egzoz boruları, Kırmızı fren kaliperleri ve eşik uzantıları ile gövdeyi şık bir dizayn ile tamamlanıyor. Fonksiyonlar arasında spor sürüş için (15 mm alçaltılmış), bir ön aks kilitleme diferansiyeli, ses aktüatörü ve Anahtarsız Erişim kilitleme ve çalıştırma sistemi bulunur. Ayrıca pedallar paslanmaz çelikten yapılmıştır.

Golf Mk8 için eğilebilir panoramik Sunroof geliştirildi ve VW Golf GTI ile bu donanıma sahip olmak çok kolay. Tavan, tavan döşemesinin ön tarafındaki sezgisel dokunmatik kaydırıcı kullanılarak açılır ve kapatılır. Yeni panoramik Sunroof, çok daha az mekanik bağlantı noktası ve %5 daha geniş cam alanı ile yeni bir cam tavan görünüme sahiptir. Yüksek hızlarda türbülans ve gürültüyü önlemek için açık tavan, araç hızlandıkça hafifçe kapanacak şekilde de ayarlanabilir.

IQ.LIGHT LED Matrix farlar

Her bir far matris modülünde 22 LED kullanılarak, on farklı, kısmen etkileşimli ışık etkinleştirilir ve yol yüzeyine ve karşıya yansıtılır.

Bu işlevler, kısa far, uzun far, viraj ışığı, zayıf hava ışığı, otoyol ışığı, dinamik viraj ışığı, işaret parlaması kontrolü, şehir ışığı, kısmi uzun far ve seyahat modudur (soldan akan trafik modu). Diğer bir özellik de IQ.LIGHT LED matris farların kapsamlı dönüş sinyali işlevidir.

Geliştirilmiş EA888 TSI motorunun evrim geçirmiş son aşaması, Volkswagen Golf GTI Mk8 olan evo4 neslinde kullanılacak. Direkt enjeksiyonlu motor, maksimum 180 kW (245 PS) gücünü 5.000 rpm ile 6.500 rpm aralığında üretmektedir. 1,984 cc kapasiteli turbo şarjlı dört silindirli motor, maksimum 370 Nm tork sağlar. Bu üstün değer 1.600 ile 4.300 rpm arasında üretilir.

Pazar lansmanında, yeni turbo şarjlı motor, otomatik bir 7 vitesli çift kavramalı şanzıman (DSG) ile birleştirildi. Yeni Golf GTI 250 km/h (elektronik olarak sınırlandırılmıştır) azami hıza sahiptir; DSG ile donatılmış, GOLF – 0’dan 100 km / h’e yaklaşık 6,3 saniyede ulaşmaktadır.

Yeni Golf GTI’nin selefinin Performas versiyonunda ise 245 PS TSI motor da sunuldu. Bu hala EA888 motor serisinin 3. nesline aitti. Artık yeni GTI modele entegre olan yeni nesil EA888 evo4, egzoz emisyonlarını daha da azaltmak ve güç gelişimini optimize etmek için çok sayıda ayrıntıyla geliştirildi.

Önlemler arasında yeni yakıt enjektörleri, enjeksiyon basıncının 200’den 350 bara çıkarılması ve ayrıca iç sürtünme ve akustik açısından iyileştirmeler yer alıyor. Motor devri aralığını maksimum tork ile artırmak mümkün olmuştur. Benzin dumanı için partikül filtresi ve daha yüksek hacimli bir katalitik konvertör kullanarak egzoz emisyonunu azaltarak, dünya atmosferinin daha az kirletilmesi hedeflenmiştir.Scroll To Top